Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

12 lis

Leczenie kanałowe często kojarzy nam się z bólem i długotrwałym leczeniem. Na szczęście obecnie gabinety dbają o komfort pacjenta i jak najmniej inwazyjne leczenie. Specjalistyczne sprzęty, dobrej jakości wypełnienie i wieloletnie doświadczenie naszych stomatologów sprawią, że leczenie kanałowe nie będzie Ci się źle kojarzyć.

Leczenie kanałowe (inaczej endodontyczne) jest dla wielu pacjentów ostatnią deską ratunku. Jest niezbędne, kiedy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Jest to wypełnienie komory zęba i jego kanałów – bogato unaczynione i unerwione. Zdrowa miazga dostarcza do zęba składniki odżywcze, tlen i ochrania go przed infekcjami. Jeżeli dojdzie do zmian chorobowych w miazdze, musi ona zostać całkowicie usunięta. Leczenie kanałowe jest też wskazane w przypadku martwicy miazgi, niedopełnieniu kanału korzeniowego i zmianach okołowierzchołkowych. Puste kanały zapełnia się odpowiednimi materiałami, dzięki czemu są one uszczelnione i zabezpieczone przed bakteriami.

W naszym gabinecie dzięki użyciu mikroskopu zabiegowego, możemy zapewnić specjalistyczne, dokładne i bezpieczne leczenie. Mikroskop pozwala nam na odnalezienie wszystkich odgałęzień kanału. Dzięki użyciu koferdamu całe leczenia przebiega bez dostępu śliny, co jest ułatwieniem zarówno dla dentysty, jak i pacjenta, który nie musi mieć wacików w ustach. Dzięki użyciu endometru możemy ocenić długość kanału precyzyjnie i bezboleśnie, w odróżnieniu od dawnej metody ,,do ukłucia”. Wypełnienie zęba gutaperką sprawia, że zębom nie grozi przebarwienie. Całe leczenie staramy się zakończyć podczas 1-2 wizyt.

Od wielu lat leczymy pacjentów skierowanych do nas w związku z problemami po poprzednich, nieudanych leczeniach. Specjalizujemy się w trudnych przypadkach, naprawach złego leczenia, szukaniu pominiętych kanałów, usuwaniu starych wkładów, złamanych narzędzi. Leczymy perforacje i resorpcje.

Nie należy zwlekać z wizytą, ponieważ nieleczony kanał może grozić rozwojem baterii, stanem zapalnym, a przez to silnym bólem.

Share:
Leave comment

NASZA KLINIKA:

ul. Nadarzyńska 54,
05-805 Otrębusy

UMÓW WIZYTĘ:

607 125 125
22 758 59 03

PRACUJEMY:

Pon - Pt: 9:00 - 20:00
Sob: 9:00 - 14:00

ZAREZERWUJ WIZYTĘ:

recepcja@dentart.pl