Współczesna stomatologia oferuje wiele nowoczesnych i przede wszystkim bezpiecznych metod znieczulania pacjentów. Należą do nich znieczulenia:
- The Wand – znieczulenie komputerowe. Jest to rewolucyjne rozwiązanie, stosowane w naszym gabinecie od 12 lat. Jest to jedno z najmniej inwazyjnych metod znieczulenia. Kształtem aplikator przypomina długopis, co pacjentom kojarzy się o wiele lepiej niż strzykawka. Urządzenie stopniowo dawkuje znieczulenie, które jest kontrolowane przez komputer. Aplikacja jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna zarówno dla pacjenta, jak i stomatologa.
- Powierzchniowe – to jedno z ulubionych znieczuleń pacjentów, ponieważ nie powoduje dyskomfortu podczas nakładania. Jest rozprowadzane w miejscu leczonego zęba jako żel albo aerozol. Jest to delikatne znieczulenie, dlatego jest stosowane przed aplikacją innego znieczulenia albo w czasie małych zabiegów u dzieci.
- Nasiękowe – popularne znieczulenie, polegające na wstrzyknięciu znieczulenia w dziąsło w okolicy leczonego zęba. Pacjent oprócz zęba nie czuje też jego okolic: języka, dziąsła, policzka. Znieczulenie jest stosowane w przypadku leczenia siekaczy górnych i dolnych.
- Przewodowe – znieczulenie stosowane podczas leczenia zębów trzonowych i przedtrzonowych. Podaje się je w okolicach nerwu zębodołowego dolnego. Znieczulenie powoduje też odrętwienie części języka, kącika ust i części brody.
- Śródwięzadłowe – znieczulenie miejscowe, które dotyczy jednego zęba. Jego dużym plusem jest to, że nie powoduje odrętwienia okolic zęba i mija po około 30-45 minutach.
- Bezigłowe – polegające na podaniu środka znieczulającego pod ciśnieniem, czemu może towarzyszyć ból. Z tych względów nie jest powszechnie stosowane.
- Ogólne (znane też jako narkoza) – jest stosowane w przypadku dzieci i dorosłych cierpiących na dentofobię. Jest to znieczulenie wykonywane przez anestezjologa i jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne.
- Naszym małym pacjentom proponujemy też znieczulenie poprzez gaz rozweselający.