Metody wybielania zębów?

1 lis

Każdy z nas chciałby zabłysnąć białymi zębami w uśmiechu, niestety nasze nawyki żywieniowe nam na to nie pozwalają. Picie kawy, herbaty, wina, palenie oraz zbyt rzadkie mycie powodują przebarwienia na zębach. Na szczęście obecnie gabinety stomatologiczne oferują usługi wybielania zębów. Na jaką się zdecydować?

  • Wybielanie w gabinecie przy użyciu lampy BEYOND. Jedna z najbardziej skutecznych metod. Trwa tylko godzinę i daje duże efekty. Pacjent musi na 2 tygodnie przed wizytą oczyścić kamień i osad nazębny. Oczywiście nie może też mieć ubytków. Zabieg przebiega następująco: za pomocą masy światłoutwardzalnej wykonuje się izolowanie dziąsła. Zapobiega to dostawaniu się tam żelu podczas wybielania. Taki żel jest podczas wybielania nakładany 3-krotnie. Po zabiegu może wystąpić lekka nadwrażliwość, a pacjent nie powinien przez kilka dni spożywać produktów, które mogą zabarwić zęby: czerwonego wina, kawy, herbaty, buraków, soku z marchwi i innych barwiące produktów.
  • Wybielanie zębów martwych. Takie zęby są pozbawione żywej miazgi, przez co ciemnieją. Jest to częste po leczeniu kanałowym, dlatego pierwszym krokiem jest ponowne, prawidłowe leczenie. Dopiero po wizycie kontrolnej pacjenta i RTG, można przystąpić do wybielenia zęba. Substancja wybielająca jest wkładana do wnętrza zęba po zabezpieczeniu kanału. Następnie zakłada się preparat pozwalający na dokładną odbudowę zęba. Po 2 tygodniach można założyć wypełnienie lub wykonywać naprawę protetyczną.
  • Wybielanie nakładkowe. Jest to wybielanie przeprowadzane przez nas, w domu. Na początku nasz stomatolog musi przygotować dla nas nakładkę. Następnie sami w domu rozprowadzamy na niej żel wybielający i nakładamy na zęby na noc lub w dzień (na 4 godziny). Po zdjęciu nakładki musimy umyć zęby pastą z fluorem. Po zakończeniu wybielania możemy doświadczyć nadwrażliwości, dlatego powinniśmy myć zęby specjalną pastą dla zębów wrażliwych.

Możemy też próbować wybielić zęby w domu za pomocą sody oczyszczonej, specjalnych past i pasków, jednak powinniśmy spodziewać się mniejszego i krótkotrwałego efektu.

Udostępnij
Zostaw komentarz

NASZA KLINIKA:

ul. Nadarzyńska 54,
05-805 Otrębusy

UMÓW WIZYTĘ:

607 125 125
22 758 59 03

PRACUJEMY:

Pon - Pt: 9:00 - 20:00
Sob: 9:00 - 14:00

ZAREZERWUJ WIZYTĘ:

recepcja@dentart.pl